Marzec 2018 w naszej szkole

Duszą modlitwy jest post, a życiem postu miłosierdzie.

Kto się więc modli, niech pości, a kto pości, niech spełnia uczynki miłosierdzia,

niech wysłucha proszącego, który chce być słyszany”.

                                                                   /Św. Piotr Chryzolog/       

 MARZEC W NASZEJ SZKOLE

Szkoła Podstawowa w Karwodrzy

  1. Godne uwagi:
  • 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Z okazji tego Święta męska część społeczności szkolnej składa serdeczne życzenia wszystkim Dziewczętom, Koleżankom, Paniom, Mamom, Ciociom i Babciom:  

Najserdeczniejsze przyjmijcie życzenia. Zamiarów i marzeń spełnienia. W działaniu i w pracy – sukcesu.                       Niech szczęście pilnuje Waszego adresu. Jak wierny cień trwa obok stale i niech sprzyja Wam wytrwale”.

  • W dniach 5, 6 i 7 marca 2018 –  w Bazylice Mniejszej w Tuchowie zostaną przeprowadzone Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej  i klas gimnazjalnych. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi:      „Uwolnij Moc dobra  w sobie”.  Rozpoczęcie modlitewnych spotkań codziennie o godzinie: 900dla uczniów II i III klasy gimnazjum a dla uczniów klas IV do VII szkoły podstawowej o godzinie: 1100 .                                                                                           Rekolekcje poprowadzi Ojciec Krzysztof Bieliński – redemptorysta.    

 

  • 2 kwietnia przypada 13. rocznica śmierci naszego Wielkiego Rodaka Świętego Jana Pawła II. Pamiętajmy o wartościach, których nas uczył Święty naszych czasów. W Roku Świętego Stanisława Kostki  zapamiętajmy szczególnie słowa, jakimi określał tego świętego: „Ten święty patron młodzieży polskiej towarzyszył mi od dawna, w czasach młodości i potem, stale. Towarzyszył mi w Rzymie, gdy byłem studentem w  Kolegium Belgijskim. Prawie każdego dnia przychodziłem szukać u niego duchowego światła i pomocy. Jego krótka droga życiowa z Rostkowa na Mazowszu przez Wiedeń do Rzymu była jak gdyby wielkim biegiem na przełaj do tego celu życia każdego chrześcijanina, jakim jest świętość. Święty Stanisław miał trudną młodość, mimo że był z bardzo bogatego rodu  arystokratycznego, prawie królewskiego. Młodzi dzisiaj też mają w Polsce trudną młodość, czasem wydaje mi się, że nie potrafią sprostać wyzwaniom, czasem szukają wyjścia poza Ojczyzną. Dla wszystkich: i tych, co odchodzą z Ojczyzny, i tych, co zostają, niech św. Stanisław Kostka będzie patronem – patronem trudnych dróg życia polskiego, życia chrześcijańskiego. Szukajmy u niego stale wspomożenia dla całej młodzieży polskiej, dla całej młodej Polski.”
  1. Ważne terminy:
  • 9 marca uczniowie szkoły podstawowej wezmą udział w wycieczce do Muzeum Śląskiego i Planetarium w Chorzowie.
  • 15 marca w budynki szkoły odbędzie się występ Najsłynniejszego Polskiego Cyrku  z Warszawy.
  • Od 27 lutego do 22 marca Szkolne Koło Caritas będzie prowadzić zbiórkę funduszy w ramach akcji  „Jałmużna Wielkopostna 2018” –  w tym roku pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora”. Datki uzbierane w Skarbonkach przez dzieci i młodzież trafią do osób starszych i chorych. Poprzez akcję organizatorzy chcą uwrażliwić dzieci i młodzież oraz całe rodziny na potrzeby starszych i chorych, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni. Do „Jałmużny” można również dołączyć wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT). Jak co roku prowadzona będzie również zbiórka żywności.
  • Od 29 marca /czwartek/ do 3 kwietnia /wtorek/ 2018 r. będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna.

Na zbliżające się Święta Wielkanocne pragniemy złożyć wszystkim Rodzicom  i Uczniom najserdeczniejsze życzenia:

Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt oraz kolorowych spotkań z budzącą się do życia przyrodą.

Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca Wam drogi codziennego życia,

obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić  szczęśliwym.

 

  1. W ramach przypomnienia:

 

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców  w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla zainteresowanych Rodziców. Zachęcamy do spotkań  z nauczycielami poszczególnych przedmiotów  oraz wychowawcami.

 

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 25 zł od rodziny oraz comiesięcznych wpłatach uczniów na zakup sztandaru szkoły. W sekretariacie można też wpłacać dowolne indywidualne kwoty na ten cel.

 

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej  w Karwodrzy

 

 

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW

Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedlowej w Kielanowicach:

I miejsce – Michał Olszówka – kl. VI

 

VIII Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gminy Tuchów w Burzynie:

I miejsce – drużyna z Karwodrzy

 

Turniej Szachowy  o puchar Dyrektora Szkoły w Rzuchowej:

I miejsce – drużyna MOSiR z Tuchowa /Jakub Szeląg – kl. VI/

 

III Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny dla  uczniówszkół muzycznych I i II stopnia w Trzcianie:

I miejsce – Angelika Słowik – kl. VI

 

I Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny  Libiąż 2018:

I miejsce – Angelika Słowik – kl. VI

 

IX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz” w Sanoku:

Angelika Słowik z klasy VI zdobyła Tytuł Złotego Wirtuoza

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny:

szkoła podstawowa kl. 4 – 6

I miejsce – Natalia Zielińska – kl. V

II miejsce – Dominik Płachno – kl. IV

szkoła podstawowa kl. 7 i klasy gimnazjalne

I miejsce – Szymon Rzońca – kl. VII

II miejsce – Jakub Polczyk – kl. II gimn.