Grudzień 2018 w naszej szkole

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.”.
/Matka Teresa z Kalkuty/

Szkoła Podstawowa im. O. W. Witkowskiego –Redemptorysty w Karwodrzy
1. Godne uwagi:

– 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.
Z okazji tego szczególnego dnia składamy wszystkim naszym szkolnym Wolontariuszom życzenia,
spełnienia marzeń, radości, realizacji zamierzonych celów, satysfakcji w życiu osobistym a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracały do Was.

– 17 grudnia w Polsce obchodzony jest Dzień bez Przeklinania. Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać uczucia. Dzisiaj często stosujemy wulgaryzmy nie dlatego, żeby się komuś przypodobać lub wzbudzić sympatię w określonym środowisku. Problemem jest nasz ubogi język. Dlatego z braku słów, które nas określają i pomagają w wyrażeniu swoich myśli, stosujemy wulgaryzmy nie tylko jako „przecinki”, ale także nośniki naszych emocji. Pomimo iż przekleństwa istnieją tak długo jak sam język, są one powszechnie uważane za objaw prymitywizmu i braku kultury.

– W dniach od 26 listopada do 3 grudnia 2018 r. na terenie szkoły była prowadzona zbiórka żywności
w ramach 19. już akcji zorganizowanej w Gminie Tuchów „Polacy – Rodakom”. Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki świąteczno-noworoczne dla polskich rodzin i polskich dzieci na Ukrainie.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc naszym Rodakom mieszkającym za wschodnią granicą.

– Mikołajki klasowe – 6 grudnia br. uczniów i pracowników naszej szkoły odwiedzi święty Mikołaj.

– Wigilie klasowe W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną wszystkie klasy w naszej szkole będą obchodziły klasowe wigilie. Najważniejszym momentem tego dnia jest przedstawienie biblijnej historii narodzenia Jezusa w formie jasełek. Uczniowie podzielą się opłatkiem ze swymi kolegami, koleżankami i wychowawcami, a następnie zasiądą do suto zastawionych stołów, które zostaną przygotowane przy pomocy Rodziców. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadzi wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

2. Ważne terminy:

– 3, 4, 5 grudnia br. uczniowie klasy III gimnazjum przystąpią do próbnego egzaminu gimnazjalnego
– 10, 11, 12 grudnia br. uczniowie klasy VIII będą pisali testy próbnego egzaminu ósmoklasisty
– Od 23 grudnia 2018 r. do 1 stycznia 2019 r. będzie trwała zimowa przerwa świąteczna.

3. W ramach przypomnienia:

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00 odbywają się konsultacje indywidualne dla zainteresowanych Rodziców. Zachęcamy do spotkań z nauczycielami poszczególnych przedmiotów oraz wychowawcami.

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 25 zł od rodziny.

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

– Pragniemy wszystkim Rodzicom i Uczniom złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia:
Śnieg okrył ziemię puszystą bielą, wokół się wszyscy ludzie weselą.
Spłynęła z niebios dla nas nowina – Najświętsza Panna powiła Syna.
I my Dzieciątku dziś hołd oddajmy polską kolędę Mu zaśpiewajmy.
Niech śpiew przy żłóbku i w dzień i w nocy mocą, radością serca jednoczy.
Życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze
oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2019 Nowym Roku.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej w Karwodrzy