Mistrzostwa Gminy w Siatkówce 2019

W poniedziałek i wtorek (11 i 12 lutego) na hali sportowej MOSiR w Tuchowie odbyły się turnieje siatkarskie, w których uczestniczyli najstarsi uczniowie szkół podstawowych w naszej gminie.
Po raz pierwszy, w związku z przeprowadzoną reformą oświaty w turnieju starowała większa niż dotąd liczba drużyn – 6 w kategorii chłopców i 8 w kategorii dziewcząt.

Drużyna chłopców z naszej szkoły obroniła II miejsce wygrywając z zespołami z Siedlisk i Jodłówki Tuchowskiej, przegrywając w finale z zawodnikami z Tuchowa.

Szczęścia zabrakło następnego dnia dziewczętom – po wygranych wysoko dwóch meczach z zawodniczkami z Łowczowa i Buchcic przegrały w dwóch kolejnych meczach z zawodniczkami z Siedlisk i Burzyna. Warto jednak zwrócić uwagę, że pomimo bardzo mocnego składu przeciwniczek, w którym grały zawodniczki Lidera Tuchów nasze dziewczęta przegrały nieznacznie (23:25 i 22:25 z Siedliskami i 25:18, 22:25, 12:15 z Burzynem), kilkakrotnie wychodząc na prowadzenie z teoretycznie dużo mocniejszymi przeciwniczkami.

Gratulujemy!!!