Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2019

21 lutego (czwartek) nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dzień ten został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W tym dniu uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni naszej szkoły wspólnie  tworzyli neologizmy. W dobrym nastroju, bawiąc się językiem polskim podczas długich przerw tworzyli nowe słowa.

Wszystkim gratulujemy oraz informujemy, że twórcy najciekawszych neologizmów zostaną wyróżnieni i nagrodzeni na apelu.