Kwiecień 2019 w naszej szkole

„Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej.”
/Stefan Wyszyński/

1. Godne uwagi:

 • 10 kwietnia przypada 9. rocznica tragedii smoleńskiej, 13 kwietnia jest Dniem Pamięci Ofiar Katynia, a cały kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej. To miesiąc szczególny dla nas Polaków, ponieważ mamy możliwość zatrzymać się w biegu i przypomnieć Tych, którzy dla nas – współczesnych – pracowali, walczyli i ginęli. To czas, kiedy kierujemy swoje myśli  w stronę tych, którzy stawali w obronie naszej ojczyzny i polskości, przelewali krew, abyśmy teraz mogli spokojnie uczyć się   i dorastać.
 • SK Caritas oraz SK Wolontariatu cały czas prowadzą zapowiedziane wcześniej akcje wielkopostne. Zbiórkę żywności, środków czystości i odzieży męskiej przeznaczymy dla grupy Cenacolo z Poręby Radlnej. Prosimy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły o aktywne włączenie się do tej akcji.
 • 22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi – w roku 2019 szczególna uwaga będzie poświęcona zagrożonym gatunkom roślin i zwierząt oraz ich siedlisk, ale także społecznościom ludzkim, których byt we współczesnym świecie jest zagrożony. Ważnym celem jest edukacja społeczna, zmierzająca do uświadomienia wartości tkwiącej w różnorodności przyrodniczej świata oraz konsekwencji wynikających z ekspansywnego wykorzystywania jego zasobów oraz kształtowanie, szczególnie u dzieci i młodzieży, postawy odpowiedzialności za losy przyrody i człowieka na Ziemi. W naszej szkole Dzień  Ziemi obchodziliśmy 29 marca. Odbyło się spotkanie z leśniczym  i Turniej Wiedzy Przyrodniczej dla ucz. klas 4-6.                         
 • 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich –  to doroczne święto UNESCO, organizowane od 1995 roku, które promuje czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Data obchodów  związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona, Nabokova. Tego dnia w Hiszpanii każdy kto kupuje książkę, dostaje różę w prezencie.

2. Ważne terminy:

 • Egzamin gimnazjalny odbędzie się w dniach: 10 kwietnia /środa/ – część humanistyczna, 11 kwietnia /czwartek/ – część matematyczno-przyrodnicza, 12 kwietnia /piątek/ –  język obcy nowożytny.                                                                          
 •  Egzaminu ósmoklasisty – 15 kwietnia /poniedziałek/ – język polski, 16 kwietnia /wtorek/ – matematyka, 17 kwietnia /środa/ –  język obcy nowożytny.
 • Dokładne informacje dotyczące organizacji i przebiegu egzaminu można znaleźć na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie: www.oke.krakow.pl → zakładki: egzamin gimnazjalny i egzamin ósmoklasisty.
 • Zebranie z rodzicami odbędzie się 3 kwietnia /środa/ o godzinie 1600. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na
 • spotkania z wychowawcami.
 • 15, 16 i 17 kwietnia oraz 2 maja to dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych. W tych dniach mogą odbywać się zajęcia wychowawczo-opiekuńcze – po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby przez Rodzica.
 • Wiosenna przerwa świąteczna trwać będzie od 18 kwietnia 2019 r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019 r. (wtorek)
 •  1 maja 2019 r. (środa) i 3 maja 2019 r. (piątek) to dni ustawowo wolne od pracy.

2. W ramach przypomnienia:

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 25 zł od rodziny.

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na facebooku oraz na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony: spkarwodrza.pl

Na zbliżające się Święta Wielkanocne pragniemy złożyć wszystkim Rodzicom  i Uczniom najserdeczniejsze życzenia:

Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.

Radości z tradycji, umocnienia w wierze, bliskości rodzinnej, pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej w Karwodrzy