Maj 2019 w naszej szkole

MAJ 2019 W NASZEJ SZKOLE

Szkoła Podstawowa im. o. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

„Gdy kto chce zamknąć w jednym tylko słowie ogrom uczuć jasnych do granic ostatka, niech przyklęknąwszy to imię wypowie jedno, jedyne, przenajsłodsze…Matka”       

/Konstanty Dobrzyński/

 1. Godne uwagi:
 • Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Wiosna w pełni, a przyroda raczy nas cudownymi widokami i zapachami kwitnących drzew i kwiatów. W tym pięknym miesiącu miały też miejsce wydarzenia, które zapisały się w historii: Święto Pracy, rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja), Święto Flagi Państwowej (2 maja), rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Kościele Katolickim maj to także miesiąc poświęcony Matce Bożej. Odprawiane są na Jej cześć nabożeństwa majowe. W maju chętnie organizujemy spotkania na łonie natury w gronie przyjaciół. I choć coraz częściej nazywamy je grillowaniem czy piknikowaniem, wciąż w użyciu jest termin „majówka”.  Cieszmy się więc i rozkoszujmy do woli majem. I pamiętajmy, że ten cudowny miesiąc po raz kolejny powtórzy się dopiero za rok!  W maju nasze Mamusie obchodzą swoje święto /26 maja Dzień Matki/. Cel obchodów jest oczywisty – wyrażenie wdzięczności za trud włożony w wychowanie oraz okazanie im niezmierzonych pokładów miłości i serdeczności. Z okazji tego święta wszystkim Mamom dedykujemy słowa:

Kochana Mamo!

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Za to, że wskazujesz mi drogę w mroku,
Za Twe czułe serce, za mądre nakazy
w dniu Twojego Święta dziękuję STO razy!
P

 • SK Caritas i SK Wolontariatu organizuje w maju  zbiórkę funduszy na akcję „Pola Nadziei”. Prosimy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły o aktywne włączenie się do tej  akcji. Zebrane fundusze będą przeznaczone na Tarnowskie Hospicjum Domowe.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za aktywny  udział            w charytatywnych akcjach wielkopostnych. Szczególne podziękowanie przekazujemy od Wspólnoty Cenacolo z  Poręby Radlnej za pamięć i wielki dar serca, który otrzymali od naszej szkoły.
 • Czas, który pozostał do końca roku szkolnego, wykorzystajmy maksymalnie na naukę  i poprawę zachowania, aby uzyskać  jak najlepsze oceny na świadectwach.

2. Ważne terminy:

 • 8 maja  przypada 74. rocznica zakończenia II wojny światowej.

8 maja 1945 roku dał początek nowej epoce historycznej w dziejach nie tylko Polski, ale całej Europy i Świata. Zakończenie wojny przyniosło milionom ludzi nadzieję na pokój, na powrót żołnierzy do swych rodzin, na odbudowę wolnej Polski. Pamiętajmy o tych, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość Rzeczpospolitej.

 • 15 maja obchodzimy Światowy Dzień Rodziny.

Święto ma zwrócić uwagę na problemy, z jakimi boryka się rodzina, przypomnieć o tym, że to podstawowa grupa     społeczna, od której wiele zależy i której należy się wiele uwagi. O rodzinie powinniśmy pamiętać my, którzy jesteśmy jej częścią, ale i władze, politycy, którzy swoimi działaniami mają na nią wpływ.

 • ostatni tydzień maja  – egzamin przed sakramentem bierzmowania dla uczniów klasy  VII.
 • 29 maja – szkolny konkurs angielsko-niemiecki „Poliglota”.
 • 4 czerwca  – obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka i Dnia Sportu Szkolnego.
 • 5 czerwca – szkolne obchody Dnia Spółdzielni Uczniowskiej

2. W ramach przypomnienia:

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców  w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla zainteresowanych Rodziców. Zachęcamy do spotkań  z nauczycielami poszczególnych przedmiotów  oraz wychowawcami.

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 25 zł od rodziny

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na facebooku i  na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej  w Karwodrzy