STYCZEŃ 2020 W NASZEJ SZKOLE

„Potykając się można zajść daleko,
nie wolno tylko upaść
i nie podnieść się na nowo”

/ Johann Wolfgang Goethe /

STYCZEŃ 2020 W NASZEJ SZKOLE

Szkoła Podstawowa im. O. W. Witkowskiego –Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

  • W grudniu 2019 r. uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Laureaci konkursu otrzymali nagrody podczas akademii bożonarodzeniowej.
  • 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci a 22 styczniaDzień Dziadka. Dzień Babci  rozpowszechnił się w Polsce już pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Ktoś słusznie spostrzegł, że dziadkowie są w tej sytuacji nieco poszkodowani, dlatego pod koniec lat 80. w kalendarzu świąt obok Dnia Babci pojawił się Dzień Dziadka. Jak twierdzą psychologowie, dziadkowie kształtują tożsamość wnucząt – zarówno rodzinną, jak i historyczną. Często starają się im wynagrodzić błędy, które popełnili, wychowując swoje własne dzieci. Dlatego dość powszechnie uważa się, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania.

Kochany Dziadku, Droga Babciu przyjmijcie te życzenia i wiedzcie, że nasze  serce nigdy się nie zmienia,
a więc w Wasze Święta, w dniach pełnych radości życzymy zdrowia, szczęścia oraz pogodnej starości.

  • 24 stycznia przypada Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. W roku 2020 obchodzimy ten dzień po raz 54.  

Tegoroczne hasło tego dnia brzmi: „Abyś opowiadał dzieciom twoim i wnukom. Życie tworzy historię.” Wybierając ten temat,  papież Franciszek podkreśla, jak szczególnie cenne jest dziedzictwo pamięci w komunikacji. Poprzez zapamiętywanie i przekazywanie historii, nadziei, marzeń i doświadczeń odbywa się pamięć o nich z pokolenia na pokolenie.

Ojciec Święty Franciszek tradycyjnie ogłasza je co roku 29 września w święto świętych archaniołów Michała, Rafała i Gabriela – św. Gabriel Archanioł jest bowiem patronem radiowców. Ogłasza je z wyprzedzeniem, aby odpowiednio wcześniej można było przygotować własne obchody w diecezjach, uwzględniając treść przesłania papieskiego. Sam tekst orędzia jest ogłaszany 24 stycznia, kiedy to Kościół katolicki wspomina w liturgii św. Franciszka Salezego, którego Pius XI ogłosił w 1923 patronem pisarzy katolickich i dziennikarzy.

2. Ważne terminy:

  • 14 stycznia 2020 roku zakończy się klasyfikacja za I półrocze roku szkolnego 2019/2020.

     Posiedzenie Klasyfikacyjnej Rady Pedagogicznej odbędzie się we wtorek 21 stycznia 2020 r.

  • 23 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 1630 odbędzie się zebranie z Rodzicami uczniów informujące o wynikach nauczania     za I półrocze roku szkolnego 2019/2020.
  • od 27 stycznia do 7 lutego będą trwać ferie zimowe. To czas szczególnie radosny, bo wolny od zajęć lekcyjnych i pełen wzmożonej ilości wyjazdów, spotkań z rówieśnikami, zabaw na świeżym powietrzu, ale jest również okresem niosącym ze sobą specyficzne zagrożenia. Aby bezpiecznie i zdrowo spędzić ferie zimowe, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

     Czy na sankach, czy na łyżwach, zawsze pamiętaj o bezpiecznej zabawie!
Śnieżek prószy wszędzie. Nie wjeżdżaj na jezdnię, bo wypadek będzie!
Niedługo ferie – czas wesoły. Spędź je bezpiecznie, by wrócić do szkoły!
Bezpieczna zabawa to wspaniała sprawa!!!

3. W ramach przypomnienia:

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców  w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla zainteresowanych Rodziców. Zachęcamy do spotkań  z nauczycielami poszczególnych przedmiotów  oraz wychowawcami.

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 25 zł od rodziny.

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

W NOWYM 2020 ROKU pragniemy złożyć Wszystkim życzenia:

Radosnego i szczęśliwego Nowego Roku z marzeniami,  o które warto walczyć, z radościami – którymi warto się dzielić,
z przyjaciółmi – z którymi warto być i z nadzieją – bez której nie da się żyć!

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej  w Karwodrzy