Szachy 2021

2 listopada odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Szachach, które w tym roku zorganizowane zostały z pomocą Samorządu Uczniowskiego. W mistrzostwach udział wzięło 15 uczniów z klas IV – VIII. Zwycięzcą turnieju został Maksymilian Mikos, drugie miejsce zajął Krystian Leszkiewicz a trzecie Bartosz Słowik. Wszyscy trzej są uczniami klasy IV co nie przeszkodziło im w pokonaniu starszych kolegów i koleżanek.

Mistrzostwa szkoły rozgrywane są każdego roku i stanowią eliminacje do Mistrzostw Gminy, które odbyły się w środę 3 listopada (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) oraz w czwartek 4 listopada (Igrzyska Dzieci).

W rozgrywkach gminnych znakomicie spisała się drużyna zawodników młodszych w składzie: Maksymilian Mikos, Krystian Leszkiewicz, Bartosz Słowik i Agata Czapla, która na 9 startujących drużyn zajęła II miejsce ustępując tylko zawodnikom z Tuchowa. Warto dodać, że w bezpośrednim spotkaniu padł remis, a w klasyfikacji końcowej obie drużyny uzyskały taką samą ilość punktów. O zwycięstwie Tuchowa zadecydowały dopiero tzw. „małe punkty”

Gratulujemy!

Uczestnicy Gminnych Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych
Odbiór dyplomu za zajęcie II miejsca z rąk dyrektora MOSiR
Drużyna SP w Karwodrzy