STYCZEŃ 2022 W NASZEJ SZKOLE

Każdy nowy rok to zupełnie nowa książka, która zawiera 365 pustych stron.

Wypełnijcie ją tym wszystkim, czego nie zrobiliście w starym roku:

Słowami – których baliście się wypowiedzieć. Miłością – której nie mieliście czasu okazać.

Dobrocią – którą zapomnieliście kogoś obdarować…”

Szkoła Podstawowa im. O. W. Witkowskiego –Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

 • Każdego roku w styczniu obchodzone jest święto wszystkich babć i dziadków – Dzień Babci: 21 stycznia oraz Dzień Dziadka: 22 stycznia. Jest to doskonała okazja do tego, aby pokazać im,  jak cenni są dla nas. Oczywiście warto to robić także na co dzień, ale celebrowanie tych okazji jest wyjątkowo istotne. Dlatego dobrze jest wiedzieć nie tylko kiedy przypada Dzień Babci i Dziadka, ale także odpowiednio się do niego przygotować. 

        O tym, że babcia i dziadek odgrywają niezwykłą rolę w życiu wnucząt, nikogo nie trzeba przekonywać. Rodzice      rodziców tworzą z wnukami szczególny rodzaj więzi. Jej charakter świetnie oddaje stare powiedzenie, zgodnie z którym rodzice są od wychowywania, a dziadkowie są od rozpieszczania. Oczywiście najlepiej dla wszystkich stron, gdy               i wychowanie, i rozpieszczanie odbywa się w rodzinnej harmonii, której przyświeca dobro dzieci. Warto pamiętać, że dzisiejsza babcia i dziadek nie przypominają już wiekowych, nieaktywnych zawodowo osób.

Większość z nas ma ze swoimi Babciami głównie pozytywne wspomnienia. Dziadkowie otaczają nas ciepłem i nieco rozpieszczają, co chyba niemal każdemu wnukowi i wnuczce się podoba. Relacja z Babcią jest wyjątkowa, bowiem to najczęściej ona ma znaczący wkład w nasze pierwsze miesiące życia. Uczy macierzyństwa swoje dziecko i dogląda, czy niczego nam nie brakuje.

Gdy dorastamy, wciąż jesteśmy jej oczkiem w głowie. Niemal każda babcia na świecie słynie z tego, że jest  mistrzynią kuchni. A gdy już upora się z obiadem przygotowanym z myślą o wnukach, zawsze czeka na nich deser                    i czekolada na pożegnanie.

                          Kochani, dziś okazja rzadka, mamy Dzień Babci oraz Dziadka.

         Jak wiecie jest ich razem czworo, co można sprawdzić, gdy się zbiorą.

Wciąż mówią wtedy o tych latach, gdy jeszcze dzieckiem był nasz tata.

                                  A nasza mama bez swych lalek do łóżka iść nie chciała wcale.

A teraz, jak ten czas wciąż leci! Cieszą się z dzieci swoich dzieci.

I myślą, widząc ich gromadkę, że miło Babcią być i Dziadkiem.

Więc dziś spróbujcie zapamiętać. Czym są dla Dziadków ich wnuczęta?

I pięknej szansy nie przegapcie: kochajcie Dziadków swych i Babcie!

Aby Babcia i Dziadziunio w zdrowiu długo żyli.

            Aby uśmiech dla nas mieli w swojej każdej wolnej chwili

 • 24 stycznia przypada Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. W roku 2022 obchodzimy ten dzień po raz 55. Mass media stały się nieodłączną częścią współczesnego świata. Ich siła, zasięg i wpływ są coraz większe. Przestrzeń naszego życia coraz bardziej wyznaczają elektroniczne media: telewizja, radio, internet, film. Ich znaczenia nie sposób przecenić, choćby z tej przyczyny, że poświęcamy im bardzo dużo czasu. Dzisiejsze media są źródłem wiedzy, rozwoju, źródłem edukacji, ale również stanowią poważne zagrożenia.

  Tegoroczne hasło tego dnia brzmi: „SŁUCHAJCIE”. Wybierając ten temat,  papież Franciszek podkreśla,  że pandemia     uderzyła i zraniła wszystkich i wszyscy muszą być wysłuchani i pocieszeni. Słuchanie jest również niezbędne do uzyskania dobrych informacji. Poszukiwanie prawdy zaczyna się od słuchania. Podobnie jest ze świadectwem za pomocą środków społecznego przekazu. Każdy dialog, każda relacja zaczyna się od słuchania. Z tego powodu, aby rozwijać się,  musimy na nowo nauczyć się dużo słuchać. Środki masowego przekazu odgrywają także wielką rolę w Kościele, szczególnie podczas pandemii. Pozwalają na duchowe uczestnictwo w nabożeństwach. 

 • W dniach 24 – 28 stycznia w hali MOSiR przy Szkole Podstawowej w Tuchowie odbędzie się półkolonia zimowa SALWASPORT. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 8:00-16:00. Szczegółowy program i zapisy na stronie: https://bit.ly/PółkoloniaZima2022

2. Ważne terminy:

 • 7 stycznia zakończy się klasyfikacja za I półrocze roku szkolnego 2021/2022.
 • Posiedzenie Klasyfikacyjnej Rady Pedagogicznej odbędzie się we wtorek 11 stycznia
 • 13 stycznia (czwartek) o godz. 1630 odbędzie się zebranie z Rodzicami uczniów informujące o wynikach nauczania                        za I półrocze roku szkolnego 2021/2022.
 • od 17 do 30 stycznia  będą trwać ferie zimowe. To czas szczególnie radosny, bo wolny od zajęć lekcyjnych i pełen wzmożonej ilości wyjazdów, spotkań z rówieśnikami, zabaw na świeżym powietrzu, ale jest również okresem niosącym ze sobą specyficzne zagrożenia. Aby bezpiecznie i zdrowo spędzić ferie zimowe, musimy pamiętać o Kodeksie postępowania              w czasie zimy:
 1. Na sankach i nartach zjeżdżaj tylko na górkach położonych z daleka od jezdni, drzew i słupów.
 2. Uważaj, aby na górce nie wjechać na innych.
 3. Nie jeździj na sankach przywiązanych do samochodów.
 4. Na łyżwach można jeździć tylko na specjalnie przygotowanym lodowisku.
 5. Nie rzucaj w kolegów twardymi śnieżkami.
 6. Nie rób ślizgawek na chodnikach, tamtędy chodzą starsi.
 7. Wychodząc na dwór zawsze ubieraj się odpowiednio do pogody.
 8. Nie siedź cały dzień przed telewizorem, komputerem, lub z telefonem w ręku, bądź aktywny bo przecież ruch to zdrowie.

Życzymy wszystkim śnieżnych, miłych i udanych ferii zimowych. Odpoczywajcie, bawcie się i nabierajcie siły na drugą część roku szkolnego,  ale w każdej sytuacji pamiętajcie o bezpieczeństwie!

3. W ramach przypomnienia:

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców  w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla zainteresowanych Rodziców. Zachęcamy do spotkań  z nauczycielami poszczególnych przedmiotów  oraz wychowawcami.

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 30 zł od rodziny.

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

W NOWYM 2022 ROKU pragniemy złożyć Wszystkim Rodzicom i Uczniom życzenia:

Niech w 2022 roku świat będzie dla Was i Waszych Rodzin pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w Waszych domach niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia. Niech każdy dzień nowego roku będzie słoneczny i ciepły.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej  w Karwodrzy