Nauka i eksperymenty-wycieczka  do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”

28 kwietnia dziewiętnastu uczniów z klasy V i VII udało się na wycieczkę autokarową do Jasionki koło Rzeszowa, gdzie mieści się Podkarpackie Centrum Nauki ,, Łukasiewicz” oraz Port Lotniczy im. Rodziny Ulmów.  Podkarpackie Centrum Nauki to nowoczesna przestrzeń, w której nauka staje się interaktywną przygodą dla osób w każdym wieku, a zajęcia proponowane przez tę instytucję pozwalają […]

Uwaga ! Konkurs!

W kwietniu w naszej szkole odbyła się już III edycja konkursu w układaniu jednej ścianki oraz całej kostki Rubika. Trzynastu uczniów z klas 5-8 walczyło w dwóch rundach o najlepszy wynik. Zwycięzca Jakub Witek z klasy VI układa ściankę w 8 sekund, a całą kostkę  potrafi ułożyć w niepełne 41sekund. Zazdrościmy zdolności i doskonałego rezultatu […]