Październik 2017 w naszej szkole

 

 

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz,

 jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż
/
Janusz Korczak/

 

PAŹDZIERNIK W NASZEJ SZKOLE

 

Szkoła Podstawowa w Karwodrzy

 

  1. Godne uwagi:

 

– Szkolne Koło Caritas przystąpiło do XI edycji małopolskiego projektu: „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. W tym roku nasz szkolny projekt zatytułowaliśmy: „W ludziach dobrych wiele serc bije”.

 

– 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. W naszej szkole z tej okazji 13 października odbędzie się uroczyste ślubowanie czwartoklasistów.

– Październik obchodzony jest jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych natomiast Święto Bibliotek Szkolnych ustanowione jest w czwarty poniedziałek października. Celem tych akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W naszej bibliotece odbędą się konkursy, wystawki i lekcje biblioteczne, które będą zachęcać uczniów, nauczycieli i rodziców do czytania książek.

 

– 21 września br. na zebraniu rodzicielskim ustalono, że Uczniowie wraz z Rodzicami będą w dużym stopniu fundatorami nowego sztandaru szkoły. Dlatego, począwszy od października, skarbnicy klasowi będą zbierać comiesięczne datki w wysokości od 2 do 5 zł.

W sekretariacie szkoły można też wpłacać dowolne indywidualne kwoty na ten cel.

– 23 października br. uczniowie klasy II i III gimnazjum oraz klasy 7 SP wyjadą na spektakl teatralny pt. „Kartki              z Powstania” oparty na podstawie „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.

 

  1. Ważne terminy:

 

  • 8 października 2017 r. w Polsce obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.                        W naszej szkole uczcimy ten czas okolicznościowym apelem, gazetkami oraz tematycznymi lekcjami poświęconymi świętemu Janowi Pawłowi II.
  • Członkowie Młodzieżowej Rady Gminy z klas gimnazjalnych w Karwodrzy uporządkują cmentarz wojskowy w Zabłędzy, którym opiekuje się nasza szkoła.
  • 1 listopada /Wszystkich Świętych/ i 2 listopada /Dzień Zaduszny/ to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych Zmarłych. W tych dniach zapalamy znicze pamięci – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Odwiedzając groby naszych bliskich, pamiętajmy o Ojcu Władysławie Witkowskim, którego grób znajduje się na cmentarzu tuchowskim (nowa część).

Pomyślmy przez chwilę o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie i nikt nie odmówi modlitwy.  Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach.

  • Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2017/2018 /zgodnie z uchwałą Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców/:

2 i 3 listopada 2017 roku (czwartek i piątek)

2 maja 2018 roku (środa)

1 czerwca 2018 ro

ku (piątek)

 

  1. W ramach przypomnienia:

 

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla Rodziców uczniów. Zachęcamy do spotkań z nauczycielami uczącymi oraz wycho

wawcami.

– Rada Rodziców uchwaliła wysokość

dobrowolnej składki – 25 zł od rodziny.

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

 

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej w Karwodrzy

 

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW

 

Otwarty Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Tarnowie:

 

Wiktoria Iwaniec z klasy VI – I miejsce w kategorii Dzieci Starszych