Grudzień 2017 w naszej szkole

„Zaw­sze, ilek­roć poz­wo­lisz by Bóg po­kochał in­nych przez Ciebie,

zaw­sze wte­dy, jest Boże Na­rodze­nie.”.
/Matka Teresa z Kalkuty/

GRUDZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

Szkoła Podstawowa w Karwodrzy

  1. Godne uwagi:

10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Święto praw człowieka obchodzone jest co roku w rocznicę ogłoszenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Choć od tej chwili minęło już 69 lat, wciąż są kraje, w których godność ludzka nie jest szanowana. Szczególną uwagę w tym dniu poświęca się walce z prześladowaniami politycznymi, głodem                   i ubóstwem.

 

– 17 grudnia  w Polsce obchodzony jest Dzień bez Przeklinania. Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi na czystość                i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać emocje. To właśnie w celu zredukowania napięcia ludzie przeklinają najczęściej. Jednak, pomimo iż przekleństwa istnieją tak długo jak sam język, są one powszechnie uważane za objaw prymitywizmu i braku kultury.

 

– W dniach od 6 do 30 listopada 2017 r. na terenie szkoły była prowadzona zbiórka żywności
w ramach już 18. akcji zorganizowanej w Gminie Tuchów „Polacy – Rodakom”.  Z zebranych produktów przygotowane zostaną  paczki  świąteczno-noworoczne dla polskich rodzin i polskich dzieci na Ukrainie.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc naszym rodakom mieszkającym za wschodnią granicą.

 

– Mikołajki klasowe – 6 grudnia br. uczniów i pracowników naszej szkoły odwiedzi święty Mikołaj.

 

– Wigilie klasowe – W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotyka się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i wielu rodziców. Najważniejszym momentem tego dnia jest przedstawienie biblijnej historii narodzenia Jezusa w formie jasełek. Dzięki nim przenosimy się w magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, napełnieni radością oraz wzbogaceni w przeżycia, do których wracamy wspomnieniami.

Po jasełkach w salach odbywają się wigilie klasowe z wychowawcami. Roziskrzona choinka, niepowtarzalny, świąteczny wystrój klas, spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców, wspólne kolędowanie wprawiają wszystkich w świąteczny nastrój.

 

– Tegoroczny projekt edukacyjny dla uczniów klasy drugiej nosi tytuł: „Moje pasje i zainteresowania”. Uczniowie będą pracować w grupach, realizując następujące zagadnienia: zainteresowania językowe, muzyczne, literackie, przyrodnicze, sportowe, grafiką komputerową i fotografią. Udział w projekcie jest obowiązkiem każdego ucznia gimnazjum i jest warunkiem koniecznym do ukończenia szkoły.

  1. Ważne terminy:

– Od 23 grudnia 2017 r. do 1 stycznia  2018 r. będzie trwała zimowa przerwa świąteczna.

  1. W ramach przypomnienia:

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców  w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla zainteresowanych Rodziców. Zachęcamy do spotkań z nauczycielami poszczególnych przedmiotów  oraz wychowawcami.

 

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 25 zł od rodziny.

 

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy.

 

– Pragniemy wszystkim Rodzicom i Uczniom złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia:

 

To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze,

przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może.

To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,

w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha.

 

To właśnie tego wieczoru, zło ze wstydu umiera,

widząc jak silna i piękna jest miłość, gdy pięści rozwiera.

To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków,

pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się  w człowieku.

 

Życzymy  Wszystkim białych, radosnych, spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia upływających w rodzinnej atmosferze.

Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła oraz uśmiechów Waszych bliskich,

a Nowy Rok 2018 niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

 

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej w Karwodrzy

 

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych:

Drużyna w składzie: Michał Olszówka, Jan Dziga, Jakub Szeląg, Wiktoria Gawron zajęła II miejsce  w  Mistrzostwach Gminy. Mistrzami na swoich szachownicach zostali Jan Dziga oraz Jakub Szeląg.
W rozgrywkach powiatowych drużyna zajęła IV miejsce.

Drużyna starsza w składzie: Szymon Rzońca, Weronika Ciupek, Dawid Lisak oraz Angelika Ciupek w rozgrywkach na szczeblu gminnym zajęła III miejsce.

Mistrzem Szachownicy został Dawid Lisak.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym:

Miłosz Słowik zajął III miejsce w rozgrywkach gminnych oraz VII miejsce w półfinale powiatowym awansując do etapu powiatowego.