Styczeń 2018 w naszej szkole

„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel
i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”

/ Napoleon Hill/

STYCZEŃ W NASZEJ SZKOLE

  1. Godne uwagi:
  • W grudniu 2017 r. uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową. Najlepsze prace będą nagrodzone. Wyniki konkursu podamy w późniejszym terminie.
  • 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci a 22 stycznia – Dzień Dziadka. Obydwa święta powstały po to, by wyrazić im wdzięczność i podkreślić ważną funkcję w rodzinie. Dziadkowie i Babcie niech wiedzą, jak bardzo wnuki ich kochają, myślą o nich i dziękują za to, że są z nimi. Krótki wierszyk na pewno sprawi, że w tym wyjątkowym dniu poczują się ważni:

Babcia z Dziadkiem dziś świętują, wszystkie wnuki więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku, przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze, wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusio już podaje kapcie, bardzo Kocha swoją babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz! Święto Dziadków ważna rzecz!

 

  • 24 stycznia przypada Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu.

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu, czyli prasy, radia, telewizji i Intermetu, a w szerszym znaczeniu także książki, filmu, plakatu i kina, to święto ustalone przez Papieża Pawła VI w czasach, kiedy nie było jeszcze Internetu. Data święta związana jest ze wspomnieniem w Kościele katolickim św. Franciszka Selezego, który jest patronem pisarzy katolickich i dziennikarzy.

„Prawda was wyzwoli „ – tak brzmi hasło tegorocznego orędzia na 52. ŚDŚMP. Zasięg i wpływ mediów są coraz większe. To dzięki nim pozyskujemy informacje, wzbogacamy naszą wiedzę i kształtujemy opinie na różne tematy. Jako odbiorcy nie możemy się jednak ograniczyć do bezkrytycznego chłonięcia podawanego nam przekazu. Powinniśmy mądrze wybierać i właściwie oceniać wiadomości, które są nam przekazywane, aby nie dać się zmanipulować.

  1. Ważne terminy:
  • 10 – 12 stycznia 2018 r. uczniowie klasy trzeciej gimnazjum będą pisać próbny test gimnazjalny.
  • 19 stycznia 2018 roku zakończy się klasyfikacja za I półrocze roku szkolnego 2017/2018.

Posiedzenie Klasyfikacyjnej Rady Pedagogicznej odbędzie się we wtorek 23 stycznia 2018 r.

  • 25 stycznia 2018 r. (czwartek) o godz. 1630 odbędzie się zebranie z Rodzicami uczniów informujące o wynikach nauczania w szkole podstawowej i klasach gimnazjalnych za I półrocze roku szkolnego 2017/2018.
  1. W ramach przypomnienia:

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców  w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla zainteresowanych Rodziców. Zachęcamy do spotkań  z nauczycielami poszczególnych przedmiotów  oraz wychowawcami.

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 25 zł od rodziny oraz comiesięcznych wpłatach uczniów na zakup sztandaru szkoły. W sekretariacie można też wpłacać dowolne indywidualne kwoty na ten cel.

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy.

W NOWYM 2018 ROKU pragniemy złożyć Wszystkim życzenia:

„Niech Nowy Rok pozbawiony będzie przykrości, a składa się jedynie z sukcesów i szczęśliwych chwil.

W styczniu radości, w lutym miłości, w marcu pogody, a w kwietniu swobody. Maj niech zakwita, czerwiec niech bryka, lipiec przypali, sierpień rozpali. We wrześniu szczęścia bez liku, tak samo w październiku. Niech listopad zauroczy, a grudzień miło zaskoczy.”

 

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej  w Karwodrzy

 

 

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW

VI  Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych w Gromniku:

III miejsce – Bożena Górska –  klasa II  gimnazjum

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych:

Oliwia Kaczor – klasa VII – zakwalifikowała się do etapu rejonowego

 V Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej /j. angielski/:

I miejsce – Karolina Piątek – klasa III gimnazjum

II miejsce – Weronika Drwal – klasa II gimnazjum

 

Mikołajkowy Turniej Judo w kategorii Dzieci w Bochni:

II miejsce – Jan Dziga –  klasa VI

 

Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tuchowie

pod patronatem Młodzieżowej Rady Gminy:

III miejsce – dziewczęta

IV miejsce – chłopcy

 

Indywidualny Turniej Szachowy w Trzemesnej:

III miejsce – Jakub Szeląg

 

Koncert Świąteczny w Krynicy pt. „Mistrz i Uczeń”:

Angelika Słowik jako reprezentantka Szkoły Muzycznej w Tuchowie