Akademia z okazji pożegnania uczniów trzeciej klasy gimnazjum

 

21 czerwca odbyła się akademia z okazji pożegnania uczniów trzeciej klasy gimnazjum.

Na początku uroczystości trzecioklasiści podziękowali nauczycielom za kilkuletnią naukę i wychowanie, wręczając oryginalne upominki – owoce.

Następnie wszyscy zebrani obejrzeli film przedstawiający wspólnie spędzone chwile w szkole – podczas uroczystości klasowych i szkolnych  (np. dyskoteka, wycieczka, ognisko, rajd, egzamin gimnazjalny) oraz pasje motocyklowe niektórych chłopców. Nie zabrakło też akcentów humorystycznych, gdy uczniowie zaprezentowali parodię zebrania rodziców uczniów z wychowawcą.

Występ wzbogacały piosenki wykonywane przez uczennice klasy trzeciej, które w imieniu wszystkich uczniów wyrażały podziękowania i wdzięczność dla Pani Wychowawczyni za opiekę oraz okazywaną życzliwość przez trzy lata (wobec niektórych przez sześć lat) nauki w szkole.

W dalszej części akademii uczniowie drugiej klasy przypomnieli (w formie pantomimy) swym starszym kolegom ich „drogę szkolną” – od przedszkola do trzeciej klasy gimnazjum. Zadedykowali im także „złote myśli”, którymi powinni się kierować na co dzień. Drugoklasiści pożegnali swych  kolegów, wręczając im specjalnie przygotowane długopisy oraz sentencje na dalsze lata nauki i życia.

Na zakończenie uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie zaangażowani w działalność Spółdzielni Uczniowskiej „Feniks”, najlepsi sportowcy, laureaci konkursów językowych i bibliotecznych.