Wrzesień 2018 w naszej szkole

„Nauczyciel ma wpływ na wieczność.

Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie.
/ H. B. Adams /

 

PAŹDZIERNIK W NASZEJ SZKOLE

 

Szkoła Podstawowa im. O. W. Witkowskiego-Redemptorysty w Karwodrzy

 

  1. Godne uwagi:

 

– Szkolne Koło Caritas oraz Szkolne Koło Wolontariatu przystąpiło do XII edycji małopolskiego projektu: „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. W tym roku nasz szkolny projekt zatytułowaliśmy: „Dopóki czas macie, dobro czyńcie”.

 

– 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. W naszej szkole z tej okazji 12 października odbędzie się uroczyste ślubowanie czwartoklasistów.

– Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmiało ”Książka to przyszłość”. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki, korzystania z jej zbiorów i zapoznania się z nowościami wydawniczymi.  oraz do korzystania ze zbiorów.

– 12 października odbędzie się w szkole audycja muzyczna pt. „Gra Chopina na gitarze”

 

– 15 października uczniowie naszej szkoły wyjadą na spektakl teatralny pt. „Kamienie na szaniec” zrealizowany na   podstawie utworu Aleksandra Kamińskiego.

 

– 29 października  odbędzie się spotkanie z podróżnikiem, który opowie ciekawostki z wyprawy na Islandię.

 

  1. Ważne terminy:

 

  • 14 października 2018 r. w Polsce obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W naszej szkole uczcimy ten czas okolicznościowym apelem, gazetkami oraz tematycznymi lekcjami poświęconymi świętemu Janowi Pawłowi II.
  • Członkowie Młodzieżowej Rady Gminy uporządkują cmentarz wojskowy w Zabłędzy, którym opiekuje się nasza szkoła.
  • 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – nie jest dniem smutku i żałoby, ale jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan, którzy uroczyście świętują powszechnie znanych, ale i anonimowych świętych wszystkich wieków i lat. Z kolei Dzień Zaduszny – czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – przypadający 2 listopada, to czas poświęcony pamięci zmarłych spośród krewnych i przyjaciół. Odwiedzając groby naszych bliskich, pamiętajmy o naszym Patronie Ojcu Władysławie Witkowskim, którego grób znajduje się na cmentarzu tuchowskim (nowa część). Pomyślmy przez chwilę o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie i nie odmówi modlitwy.  Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny i o samotnych żołnierskich grobach.
  • Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2018/2019 /zgodnie z uchwałą Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców/:

 

15, 16 i 17 kwietnia 2019 roku (poniedziałek, wtorek, środa)

2 maja 2019 roku (czwartek)

 

  1. W ramach przypomnienia:

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla Rodziców uczniów. Zachęcamy do spotkań z nauczycielami uczącymi oraz wychowawcami.

– Rada Rodziców uchwaliła wysokość dobrowolnej składki – 25 zł od rodziny.

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

 

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej im. o. W. Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy