Pieszy Rajd Szlakiem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2019 r. dziesięcioro uczniów z klas VI – VIII pod opieką dwóch nauczycieli wzięło udział w Pieszym Rajdzie Szlakiem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Grupa wyruszyła z Rynku w Tuchowie do punktu zbiorczego, którym był Cmentarz nr 158 na Ogonówce  /Tuchów – Garbek/. Starsi uczniowie nieśli tabliczkę z Żołnierzem Wyklętym  tj. podporucznikiem Edwardem Taraszkiewiczem PS. „Żelazny”. Ponadto każdy uczestnik rajdu był ubrany w plastron z nazwą i logo Rajdu. Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach oraz Stowarzyszenie Siedliskie Forum Rozwoju.

W czasie uroczystości chętni uczniowie robili ciekawe zdjęcia, aby mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym pt. „Żołnierze Wyklęci! Nie zapomnij!” ogłoszonym przez organizatorów.

Na miejscu młodzież otrzymała ciepłą herbatę i drożdżówkę. Potem odbyła się  prezentacja Żołnierzy Wyklętych, których tabliczki nieśli uczniowie z poszczególnych szkół Gminy Tuchów. Młodzież wysłuchała prelekcji naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie Pana Michała Masłowskiego na temat Żołnierzy Wyklętych.. Na zakończenie odmówiona została modlitwa za poległych oraz odśpiewano trzy zwrotki Hymnu Państwowego.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani gorącym żurkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Siedlisk.

Każdy uczestnik Rajdu otrzymał drobny upominek na pamiątkę udziału w tym wydarzeniu.