Wrzesień 2019 w naszej szkole

„Droga szkoło już wracamy, bo wakacji minął czas
i nadzieję na to mamy, że przywitasz miło nas”.

Szkoła Podstawowa im. o. W. Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

– 2 września 2019 r. mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Tuchowie rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020.

Następnie Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice spotkali się na uroczystym apelu w budynku Szkoły Podstawowej w Karwodrzy.

– w bieżącym roku. szkolnym dziennik elektroniczny obowiązuje we wszystkich  klasach:

W celu uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego Rodzice uczniów powinni dostarczyć adresy e-mail do wychowawcy klasy. O zasadach  korzystania z dziennika elektronicznego Rodzice zostaną poinformowani na pierwszym zebraniu klasowym.

– wszyscy uczniowie proszeni są o oprawę wypożyczonych podręczników

– w obecnym roku szkolnym po raz kolejny realizujemy Program Szkolnego Wolontariatu – zapraszamy i zachęcamy wszystkich uczniów do podjęcia działań na rzecz potrzebujących, a Rodziców uczniów prosimy o wspieranie swoich dzieci.

2. Ważne terminy:

  • 1 września minęła 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. 17 września będziemy obchodzić rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Pamiętajmy o tych, którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny.
  • W dniach od 9 do 12 września nasza szkoła  włączy się w 8. edycję ogólnopolskiej akcji czytania największych polskich dzieł literackich. Na mocy decyzji pary prezydenckiej na ósme Narodowe Czytanie 2019 złoży się osiem lektur: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.   Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. W tych dniach w każdej klasie na zajęciach z wychowawcą zostaną przeczytane fragmenty wybranych nowel.
  • 15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów oraz wiele innych niesamowitych dzieł i wydarzeń. Cała społeczność szkolna proszona jest o zaakcentowanie tego święta w ubiorze w dniu 13 września /piątek/
  • 18 września uczniowie klasy V i VII  wezmą udział w wycieczce do Parku Linowego „Dudek” w Burzynie
  • 20, 21, 22 września 2019 pod hasłem: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”  będzie trwać Akcja „Sprzątanie świata – Polska”. Zapraszamy Wszystkich do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska.  Zachęcamy,  abyście podejmowali działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Inicjujcie sprzątania tam, gdzie należy posprzątać, ale także wyszukujcie zanieczyszczone miejsca i zgłaszajcie ich lokalizacje do Urzędu Gminy w Tuchowie.
  • 19 września /czwartek/ o godz. 16 30 odbędzie się ogólne zebranie Dyrektora szkoły z Rodzicami, a o 1700 – spotkanie klasowe  z Wychowawcami.  Zapraszamy.
  • W dniach 25 – 27 września br. uczniowie klas V – VIII wyjadą na wycieczkę do Warszawy
  • 30 września –  przypada Dzień Chłopaka. Pamiętajmy o naszych chłopcach /kolegach, tatach, dziadkach, wujkach/!!!!

             Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2019/20 wszystkim Uczniom życzymy, aby zdobywanie wiedzy stało się dla Was fascynującą i satysfakcjonującą przygodą, a także odnalezieniem siebie samych i swoich zainteresowań.

Pamiętajcie, że ten czas to moment, w którym każdy z nas staje się tym, kim chce zostać. Nie zmarnujcie go!

Rodzicom życzymy spokoju i wytrwałości we wspieraniu swych dzieci w nauce szkolnej i życiu codziennym.

3. W ramach przypomnienia:

– Od października w każdą pierwszą środę miesiąca w godz. Od 1600 do 1700, w ramach Szkolnego Systemu Wspierania Rodziców, będą odbywać się indywidualne konsultacje dla rodziców uczniów.

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane  i znajdują się na stronie internetowej szkoły. Adres strony to: spkarwodrza.pl

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej  w Karwodrzy