PAŹDZIERNIK 2019 W NASZEJ SZKOLE

„Uczeń, od którego nigdy nie wymaga się nic takiego, czego nie może zrobić, nigdy nie zrobi wszystkiego, co może.” (J.S. Mill)

Szkoła Podstawowa im. o. W. Witkowskiego-Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

– Szkolne Koło Caritas oraz Szkolne Koło Wolontariatu przystąpiło do XIII edycji małopolskiego projektu: „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. W tym roku nasz szkolny projekt zatytułowaliśmy: „Kawałek nieba jest w każdym pomocnym czynie”.

– 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją   w Europie. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. W tym dniu w naszej szkole odbędzie się uroczyste ślubowanie czwartoklasistów.

– Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmi: „Wyobraź sobie…”. Głównym przesłaniem jest: zwrócenie uwagi na ważną rolę bibliotek w życiu szkoły w procesie edukacyjno-wychowawczym, rozwijanie zainteresowań książką oraz upowszechnianie czytelnictwa zgodnie z  podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa.

2. Ważne terminy:

  • 13 października w Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. W naszej szkole uczcimy ten czas okolicznościowym apelem, gazetkami oraz tematycznymi lekcjami poświęconymi Świętemu Janowi Pawłowi II.
  • 24 października odbędzie się wyjazd uczniów do Krakowa na Międzynarodowe Targi Książki.
  • 1 listopada, w święto Wszystkich Świętych, a także następnego dnia 2 listopada w Dzień Zaduszny,  odwiedzamy cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. 1 listopada Kościół  oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. 2 listopada zwany  Zaduszkami, dla chrześcijan to dzień modlitw za wszystkich wiernych zmarłych. Odwiedzając groby naszych bliskich, pamiętajmy o naszym Patronie Ojcu Władysławie Witkowskim, którego grób znajduje się na cmentarzu tuchowskim (nowa część). Pomyślmy przez chwilę o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki i nie odmówi modlitwy. Dzień Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny i o samotnych żołnierskich grobach.
  • Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2019/2020 /zgodnie z uchwałą Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców/:

2 i 3 stycznia 2020 roku (czwartek, piątek)

21, 22 i 23 kwietnia 2020 roku (wtorek, środa, czwartek) – egzamin ósmoklasistów

12 czerwca 2020  roku (piątek)

3. W ramach przypomnienia:

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla Rodziców uczniów. Zachęcamy do spotkań z nauczycielami uczącymi oraz wychowawcami.

– Rada Rodziców uchwaliła wysokość dobrowolnej składki – 25 zł od rodziny.

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej im. o. W. Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy