Dzień Edukacji Narodowej 2019 – ślubowanie uczniów klasy IV

14 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i ślubowania uczniów klasy 4.

Przedstawiciele Samorządu  Uczniowskiego przypomnieli historię powstania i dokonania Komisji Edukacji Narodowej (ponieważ to w rocznicę jej utworzenia obchodzony jest  Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazywany również Dniem Nauczyciela) oraz złożyli Nauczycielom wierszowane życzenia:

Drodzy Nauczyciele!!!

Z okazji Waszego święta, może nie każdy uczeń o tym pamięta,

Chcemy złożyć Wam serdeczne życzenia:

Dużo szczęścia i niech się spełnią Wasze marzenia.

Za naukę, za trud, jaki jest wkładany,
przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.

 W dalszej części akademii zaprezentowali się czwartoklasiści , którzy nie tylko przedstawili swoją klasę, wykazali się wiedzą na temat zasad dobrego wychowania obowiązujących w szkole i życiu codziennym, ale też zostali „przeegzaminowani” przez starsze koleżanki, aby mogli zostać oficjalnie przyjęci do grona uczniów szkoły. Po udzieleniu odpowiedzi na różne pytania (poważne i żartobliwe) uczniowie klasy czwartej złożyli ślubowanie.

Pani Dyrektor przyjęła od uczniów uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i ogłosiła, że uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Czwartoklasiści otrzymali pamiątkowe przypinki w wizerunkiem Patrona szkoły, długopisy, a od starszych kolegów z klasy piątej słodkie niespodzianki.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły, a uczniowie swym Wychowawcom, Nauczycielom składali życzenia.