GRUDZIEŃ 2019 W NASZEJ SZKOLE

„To właśnie tego wieczoru,  od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku”.
/Emila Waśniowska/

                        Szkoła Podstawowa im. o. W. Witkowskiego –Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

5 grudnia – w celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie, z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.  To też dobry moment dla wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. 

       Z okazji MDW wszystkim naszym Wolontariuszom  serdecznie dziękujemy za bezinteresowną działalność oraz życzymy dużo zdrowia, szczęścia i radości w życiu, którą tak chętnie dzielicie się z innymi.

Niech wolontariat będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do dalszego działania.

– 17 grudnia  w Polsce obchodzony jest Dzień bez Przeklinania. Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać uczucia. Pomimo iż przekleństwa istnieją tak długo jak sam język, są one powszechnie uważane za objaw prymitywizmu i braku kultury.

– W dniach od 14 listopada do 5 grudnia na terenie szkoły była prowadzona zbiórka żywności w ramach 20. już akcji zorganizowanej w Gminie Tuchów „Polacy – Rodakom”.  Z zebranych produktów przygotowane zostaną  paczki  świąteczno-noworoczne dla polskich rodzin na Ukrainie.      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc naszym Rodakom mieszkającym za wschodnią granicą.                                                                                                                                                     

–  Mikołajki klasowe – 6 grudnia uczniów i pracowników naszej szkoły odwiedzi święty Mikołaj.

uczniowie z Koła Teatralnego odwiedzą Pensjonariuszy DPS, aby złożyć im i ich Opiekunom życzenia świąteczno-noworoczne.

koniec I półrocza bliski – Uczniowie! Powalczcie o jak najlepsze oceny klasyfikacyjne. Jest jeszcze trochę czasu.

– Wigilie klasowe – w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną wszystkie klasy w naszej szkole będą obchodziły klasowe wigilie. Najważniejszym momentem tego dnia jest przedstawienie biblijnej historii narodzenia Jezusa w formie jasełek. Uczniowie podzielą się opłatkiem ze swymi kolegami, koleżankami i wychowawcami, a następnie zasiądą do suto zastawionych stołów, które zostaną przygotowane przy pomocy Rodziców. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadzi wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

2. Ważne terminy:

– 3, 4, 5 grudnia br. uczniowie klasy VIII przystąpią do próbnego egzaminu ósmoklasisty

– Od 23 grudnia 2019 r. do 1 stycznia  2020 r. będzie trwała zimowa przerwa świąteczna. Dni wolne dodatkowo od zajęć dydaktycznych to 2 i 3 stycznia 2020 r. Do szkoły przychodzimy 7 stycznia /wtorek/ 2020 roku.

3. W ramach przypomnienia:

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców  w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla zainteresowanych Rodziców. Zachęcamy do spotkań z nauczycielami poszczególnych przedmiotów  oraz wychowawcami.

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 25 zł od rodziny.

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy.  Adres strony to: spkarwodrza.pl

– Wszystkim Rodzicom i Uczniom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku:

W Wigilię Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju drogę wskaże. Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy pudła słodkich marzeń. Niechaj Aniołki z Panem Bogiem, jak Trzej Królowie z dary swymi, staną cicho za Waszym progiem, by spełnić to, co dotąd było snami. Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, niech w domach będzie Wam jak w niebie…

Życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze

oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2020 Nowym Roku.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej w Karwodrzy