Plakat Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca Narodowy Dzień Pamięci ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH w naszej szkole upamiętniliśmy angażując się w przedsięwzięcie przygotowane i realizowane w szkołach podstawowych w gminie przez Szkołę Podstawową w Siedliskach w formie III Pieszego (wirtualnego) Rajdu Tropem Wilczym.

Projekt rozpoczął się 8 lutego, a zakończył się 4 marca gminnym konkursem wiedzy o wcześniej wylosowanym przez organizatora Bohaterze Wyklętym. Naszej szkole przydzielono porucznika Franciszka Majewskiego ps. „Słony”. Do konkursu zgłosiły się cztery uczennice, z których wyłoniono trzyosobowy zespół. Przygotowania rozpoczęliśmy od poszukiwań informacji na temat życia i działalności postaci. Nie było łatwo, gdyż nie ma zbyt wiele dostępnych materiałów na temat „Słonego”. 4 marca o godzinie 8.50 rozpoczęło się łączeniem ze wszystkimi drużynami szkół w gminie, które wyraziły chęć uczestnictwa w projekcie, oczywiście w pełnym reżimie sanitarnym. Po wstępnym powitaniu zebranych przez Organizatorów przystąpiliśmy do konkursu. Każda drużyna miała do rozwiązania na wizji 16 pytań. Po intensywnej pracy grupy i wykonaniu zadań, odpowiedzi przesłaliśmy w formie zdjęć do Szkoły Podstawowej w Siedliskach. Oczekując na rezultaty pracy, wysłuchaliśmy wykładu o Żołnierzach Wyklętych, który wygłosił pracownika IPN w Krakowie – dr Marcin Chorozka. Projekt zakończył się ogłoszeniem wyników i podziękowaniem zebranym za udział. Zajęliśmy II miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie całego projektu.

Porucznik Franciszek Majewski
Drużyna SP w Karwodrzy
Plakat
Wystawa w szkole
Wideokonferencja