Czerwiec 2021 w naszej szkole

„A teraz wszystkich czeka nagroda: wakacje, wczasy, słońce, pogoda,
gorący piasek, szum morskiej fali, kuszący zapach lasu z oddali”.

                                                                      /Czesław Janczarski/

CZERWIEC 2021 W NASZEJ SZKOLE

            Szkoła Podstawowa im. O. W. Witkowskiego-Redemptorysty w Karwodrzy     

1. Godne uwagi:

 • Zbliża się koniec roku szkolnego 2020/2021. Uczniowie czekają na upragnione wakacje. Niewiele czasu pozostało na poprawę ocen rocznych. Termin ostateczny wystawienia ocen  upływa 16 czerwca 2021 r.

Prosimy uczniów, żeby postarali  się o jak najwyższe oceny na świadectwach zarówno z przedmiotów jak i z zachowania.

 • 9 czerwca o godz. 12 30 uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach i będą wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę.  Tak będzie przebiegać V edycja akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, do której też przystąpią uczniowie naszej szkoły. Chcemy dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach. Pomysł na akcję powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta. Zgodnie z założeniami organizatorów, chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką.
  Akcja ma zachęcić do działania tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Nie chodzi o zmuszanie, lecz motywowanie i przekonanie uczniów, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami i pozostałymi dorosłymi. 
  Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym  pokoleniu.

Kto w młodości nie odnajdzie radości wynikającej z kontaktu z książką, bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu. Jeżeli 62% dorosłych Polaków nie czyta książek, trudno oczekiwać, że wszyscy uczniowie wyniosą taki nawyk z domu.

 • Na prośbę Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie SK Wolontariatu i SK Caritas organizuje  zbiórkę fantów na loterię organizowaną w czasie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego na rzecz Stowarzyszenia. Akcję prowadzimy od 9 czerwca do końca roku szkolnego. „Nadzieję” można także wesprzeć poprzez udział w akcji zrzutka.pl, do której kod znajdziemy na stronie stowarzyszenia.
 • 23 czerwca  obchodzimy Dzień Ojca – wszystkim Tatusiom składamy życzenia:

Z okazji Twojego Święta, za wczoraj i dziś, każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem – zdrowia, sił i codziennej radości –
wraz ze słowami największej wdzięczności za wszystkie dla nas trudy i starania
składamy dzisiaj podziękowania…

 • Prosimy o zwrot podręczników i książek do biblioteki w nieprzekraczalnym terminie 20 czerwca!!!
 • W okresie  wakacji nie zapominajmy o  bezpieczeństwie  własnym i innych w czasie zabaw oraz spacerów  i wycieczek.

2. Ważne terminy:

 • Rada klasyfikacyjna: 21 czerwca (poniedziałek) 2021 r.
 • Zebranie informacyjne dla Rodziców: 24 czerwca 2021  r. (czwartek) o godzinie 16 30
 • Zakończenie zajęć szkolnych: 25 czerwca (piątek) 2021 r.

2. W ramach przypomnienia:

– W ramach Szkolnego Systemu Wspierania Rodziców raz w tygodniu wychowawcy klas odbywają dyżury on-line w terminach (dni i godziny) zaproponowanych Rodzicom uczniów i przekazanych za pośrednictwem e-dziennika.

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 30 zł od  rodziny

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na facebooku i  na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

Dobiegł końca kolejny rok wytężonej pracy, kolejny rok starań o wiedzę i nowe umiejętności. Nastał czas długo oczekiwanych wakacji, czas zasłużonego odpoczynku Uczniów i Rodziców. Dziękując wszystkim za wspólną pracę, za wysiłek i wspólnie spędzony czas, życzymy Wam, aby wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć. Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej w Karwodrzy