Mistrzostwa Szkoły w Szachach 2022

4 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Karwodrzy zorganizował Mistrzostwa Szkoły w Szachach. W tym roku turniej został przeprowadzony w Remizie Strażackiej OSP w Karwodrzy, gdzie na czas rozgrywek otrzymaliśmy do dyspozycji salę z przygotowanymi stanowiskami do gry w szachy.

Do turnieju zgłosiła się rekordowa ilość uczestników – 24. Jest to prawie połowa wszystkich uczniów naszej szkoły. Rozegrano 7 rund w tempie 15 minut dla zawodnika.

Zwycięzcą tegorocznego turnieju został Krystian Leszkiewicz, drugie miejsce zajął Maksymilian Mikos. Obaj zawodnicy zdobyli tyle samo punktów, a o zwycięstwie zadecydowały małe punkty.

Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Sadko przed Bartoszem Słowikiem – oboje zdobyli taką samą liczbę punktów, ale również w tym przypadku o kolejności zadecydowały małe punkty, tzw. Buchholz.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy będą reprezentować naszą szkołę w Igrzyskach Gminy w Szachach Drużynowych, które odbędą się 8 i 9 listopada w Burzynie.

Bardzo cieszy fakt, że królewska gra – szachy cieszy się tak dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom!