V Pieszy Rajd Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 marca uczestniczyliśmy w V Pieszym Rajdzie Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach udział wzięło ok. 150 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. Na początku w Domu Kultury odbył się konkurs plastyczno-techniczny na wykonanie nieśmiertelnika poświęconego wylosowanemu przez szkołę bohaterowi. W tym roku patronem naszej drużyny był Tadeusz Zawadzki, ps. „Zośka”. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli pieszo na plac przy cmentarzu wojennym nr 163, gdzie odbyły się główne uroczystości, w ramach których prelekcję wygłosił przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej.
Na zakończenie organizatorzy wręczyli dyplomy i nagrody w konkursach. Nasz uczeń – Bartosz Słowik zajął III miejsce w konkursie na pocztówkę, a Marlena Szeląg i Oliwia Iwaniec, otrzymały dyplom i nagrodę za zajęcie II miejsca za wykonanie nieśmiertelnika.