CZERWIEC 2023 W NASZEJ SZKOLE

„Powiedział mi kiedyś mój tata i miał, jak się zdaje, rację,
że największym wynalazcą Wszechświata był ten, co wynalazł Wakacje.”
/ Ludwik Jerzy Kern/

Szkoła Podstawowa im. O. W. Witkowskiego Redemptorysty w Karwodrzy

 1. Godne uwagi:
  Zbliża się koniec roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie czekają na upragnione wakacje. Niewiele czasu pozostało na poprawę ocen rocznych. Termin ostateczny wystawienia ocen upływa 16 czerwca 2023 r.
  Zachęcamy uczniów, żeby postarali się o jak najwyższe oceny na świadectwach zarówno z przedmiotów jak i z zachowania.

7 czerwca o 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski będzie czytać książki w swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Tak będzie przebiegać VII edycja akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, do której też przystąpią uczniowie naszej szkoły. Głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole”. Celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.

13 czerwca biblioteka szkolna organizuje akcję Bookcrossing. Jest to to forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Akcja polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Jeżeli posiadasz zbędną książkę i chcesz podzielić się jej treścią z innymi, to właśnie masz taką okazję. Przynieść książkę do szkoły i włóż do pudełka a może ktoś właśnie jej poszukuje…

Na prośbę Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie SK Wolontariatu i SK Caritas organizuje zbiórkę fantów na loterię organizowaną w czasie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego na rzecz Stowarzyszenia. Akcję prowadzimy od 29 maja do końca roku szkolnego. „Nadzieję” można także wesprzeć poprzez udział w akcji zrzutka.pl, do której kod znajdziemy na stronie stowarzyszenia.

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca – wszystkim Ojcom dedykujemy wiersz:
Dziękuję, że znosiłeś to,
czego nie sposób było znieść,
że robiłeś coś z niczego,
że dawałeś, mając puste kieszenie,
że wybaczałeś, choć nie przepraszaliśmy,
że kochałeś, gdy kochać się nie dało,
że nas wychowałeś
i że to wszystko Tato Ci się udało.

Prosimy o zwrot do biblioteki: książek do 13 czerwca i kompletu podręczników w nieprzekraczalnym terminie do 20 czerwca!!!

W okresie wakacji nie zapominajmy o bezpieczeństwie własnym i innych w czasie zabaw oraz spacerów i wycieczek.
Aby zapamiętać zasady bezpieczeństwa, przedstawiamy kilka z nich w humorystyczny sposób:
Numer 112 znamy i w razie potrzeby go wybieramy.
Jeśli kogoś nie znamy, na pewno z nim nie rozmawiamy.
Gdy na plaży przebywamy, od mamy się nie oddalamy.
W górach po szlaku chodzimy, wtedy nie zbłądzimy.
Gdy na słońcu przebywamy, czapkę lub kapelusz zakładamy.

 1. Ważne terminy:
  6 czerwca – spotkanie z podróżnikiem z grupy TRZASK na temat: „Dzika Afryka – Namibia”
  13 czerwca – wycieczka do Muzeum Fotografii i do Teatru Starego w Krakowie
  Rada klasyfikacyjna: 20 czerwca (wtorek) 2023 r.
  Zebranie informacyjne dla Rodziców: 22 czerwca 2023 r. (czwartek) o godzinie 16 30
  Zakończenie zajęć szkolnych: 23 czerwca (piątek) 2023 r.
 2. W ramach przypomnienia:
 • W obecnym roku szkolnym nauczyciele są do dyspozycji rodziców i uczniów wg harmonogramu dyżurów znajdujących się na stronie szkoły. Zachęcamy rodziców i uczniów do indywidualnych spotkań.
 • Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 40 zł od rodziny
 • Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na facebooku i na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 wszystkim Uczniom i Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej w Karwodrzy