Ogólnopolskie Wybory Książek 2024

Ogólnopolskie Wybory Książek 2024 roku w naszej szkole zostały zorganizowane 27.05.2024r. To dzięki nim cała społeczność szkolna dowiedziała się, które książki najchętniej wypożyczają i czytają użytkownicy biblioteki szkolnej. Włączenie się całej społeczności naszej szkoły w to ogólnopolskie przedsięwzięcie pozwoliło ponownie promować bibliotekę. Wzięło w nim udział 59 uczniów (88%). Wybory połączone były z akcją „Jak nie czytam, jak czytam”, która realizowana jest w naszej szkole już od lat. Głosowanie przeprowadzono w podziale na dwie grupy wiekowe: kl. IV-VI oraz Kl. VII-VIII. Dzięki temu poznając preferencje czytelnicze uczniów, podkreśliliśmy wyjątkowe miejsce, jakim jest w każdej szkole biblioteka szkolna. Cała akcja przebiegła sprawnie, była dość prosta i komfortowa dla uczniów. Wszyscy bardzo chętnie w niej uczestniczyli, a wyrazili to m.in. w formie opinii, że: „…mogli wyrazić swoje zdanie, podzielić się opiniami nt. przeczytanych książek, porozmawiać o nich, wpłynąć na ogólnopolskie głosowanie „, itp. Dziękujemy za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu. Najpopularniejszymi książką w przedziale wiekowym IV-VI została seria Harry Potter. Natomiast w przedziale wiekowym VII-VIII uczniowie najwięcej głosów oddali na serię Dziennik Cwaniaczka.