„Hokus-pokus, czary-mary!
Co nas czeka nie do wiary!
Czas zabawę zacząć już.
Dzisiaj jest dzień wróżb!”
Tegoroczne andrzejki zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski oraz jego opiekuna .
Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie przypomnienie dawnych tradycji i obrzędów ludowych. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na ten niezwykły czas, inny niż wszystkie dni w szkole; dzień, dobrej zabawy przy muzyce, pełen tajemniczych wróżb oraz czarów , oczywiście traktowanych z przymrużeniem oka.
Ten niezwykły dzień w naszej szkole miał miejsce w środę 26 listopada, kiedy to uczniowie klas IV-VIII na górnym korytarzu szkolnym wspólnie bawili się przy muzyce. Każda klasa udała się także do biblioteki, gdzie uczennice i uczniowie klasy 7 i 8 w przebraniu czarownic oraz wróżbitów przepowiadali im przyszłość. Na osłodę każdy uczeń otrzymał cukiereczka.
W czasie dyskoteki uczniowie wzięli udział w różnych grach i zabawach andrzejkowych, tańczyli przy młodzieżowej muzyce, ale także chętnie bawili się w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka”, tworząc długiego i krętego węża .
Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci, w końcu zabawy andrzejkowe to mnóstwo frajdy, więc szkoda byłoby z nich rezygnować.


