Wystawa obrazów van Gogha

„Niczego nie jestem pewien, ale widok gwiazd sprawia, że śnię”

– Vincent van Gogh.

12 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 5,6,7,8  mieli możliwość obejrzenia multisensorycznej wystawy z obrazami Vincenta van Gogha.

Twórczości holenderskiego malarza – uznawanego za jednego z najbardziej znanych artystów w historii sztuki -zaprezentowana została na wielkoformatowych ekranach. Mogliśmy podziwiać różnokolorowe krajobrazy pól zbożowych, słońca, rozgwieżdżonego nieba, kwiatów oraz portrety ludzi i autoportrety Vincenta oraz poznać detale i techniki, których używał malarz, a także wykonać zdjęcie w pokoju van Gogha.

Integralną częścią ekspozycji była muzyka, która została dobrana tak, aby harmonizować z tematyką dzieł oraz odzwierciedlać emocje artysty. Melancholijne kompozycje oddawały smutek i samotność, a dynamiczne utwory towarzyszyły obrazom emanującym energią i radością.

Ekspozycja „Van Gogh Multi-Sensory Exhibition” to nie tylko zbiór dzieł sztuki dla koneserów, lecz emocjonalna podróż w czasie i przestrzeni.

„Dobrze jest umierać, gdy się ma świadomość, że zrobiło się w życiu coś naprawdę dobrego, że pozostanie się w pamięci choćby kilku ludzi i będzie się przykładem dla potomnych” – Vincent van Gogh.