Rozpoczęcie nowego roku szkolnego – informacje wrześniowe

Witaj szkoło, przyjaciółko! Czas tak szybko bieży.
Znów otwierasz swe podwoje dla całej młodzieży.
Szkolny rok z jesienią przyszedł. Dzwonek trzyma w dłoni
I swym pięknym dźwięcznym głosem wakacje przegonił
”.

WRZESIEŃ W NASZEJ SZKOLE

 

Szkoła Podstawowa w Karwodrzy

  1. Godne uwagi:

 

– 3 września 2018 r. mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Tuchowie rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019.

Następnie Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice spotkali się na uroczystym apelu w budynku Szkoły Podstawowej         w Karwodrzy.

 

– Od 1września br. szkolnego dziennik elektroniczny obowiązuje w klasach: IV, V, VII i VIII sp oraz  III gim.

W celu uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego Rodzice uczniów ww. klas powinni dostarczyć adresy e-mail do wychowawcy klasy. O zasadach  korzystania z dziennika elektronicznego Rodzice zostaną poinformowani na pierwszym zebraniu klasowym.

 

– W obecnym roku szkolnym po raz kolejny realizujemy Program Szkolnego Wolontariatu – zapraszamy                  i zachęcamy wszystkich uczniów do podjęcia działań na rzecz potrzebujących, a Rodziców uczniów prosimy                   o wspieranie swoich dzieci.

 

–  W dniu 22 września /sobota/ 2018 r. odbędzie się poświęcenie nowego sztandaru Szkoły Podstawowej                           im. o. Władysława Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy.

 

Nasza szkoła przejmuje po Zespole Szkół w Karwodrzy imię ojca Władysława Witkowskiego – Redemptorysty, który był wybitną postacią w klasztorze i Tuchowie, znanym i cenionym rektorem klasztoru tuchowskiego, proboszczem parafii NNMP, misjonarzem i rekolekcjonistą oraz wykładowcą w Seminarium Duchownym w Tuchowie i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

  1. Witkowski był człowiekiem niezwykle pracowitym, rzec by można „tytanem pracy”. Podjął budowę punktu katechetycznego w Karwodrzy, za jego kustoszowania zbudowano pomieszczenia dzisiejszej szopki, Muzeum Misyjnego, Etnograficznego jak również jadalnię dla pielgrzymów. Cieszył się szacunkiem u wszystkich ludzi, a sam był człowiekiem bardzo skromnym – kochał ludzi, z każdym potrafił serdecznie rozmawiać. Parafianie kochali swojego proboszcza za poświęcenie, życzliwość, otwartość, słowa pociechy i szacunek wobec każdego.

 

Zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców do wzięcia udziału w tej uroczystości,

która rozpocznie się mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Tuchowie o godz. 9. 00,

natomiast część oficjalna odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej w Karwodrzy.

 

  1. Ważne terminy:

 

  • 1 września minęła rocznica wybuchu II wojny światowej. 17 września będziemy obchodzić rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Pamiętajmy o tych, którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny.
  • 7 września (piątek) w naszej szkole odbędzie się czytanie fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Tym wydarzeniem włączymy się w 7. edycję ogólnopolskiej akcji czytania największych polskich dzieł literackich. W tym dniu w każdej klasie zostanie przeczytany wybrany fragment powieści.

 

  • 15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia w wielu krajach świata obchodzi się święto kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów oraz wiele innych niesamowitych dzieł           i wydarzeń. Cała społeczność szkolna proszona jest o zaakcentowanie tego święta w ubiorze w dniu 14 września /piątek/.

 

  • W dniach 21 -23 września br. uczniowie naszej szkoły włączą się w akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2018”.

Tegoroczna, jubileuszowa, 25. edycja nosi hasło: Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej. W tym roku podejmujemy odpadowe Wyzwania – w kolorach pojemników do segregacji odpadów. Wyzwanie 1 – NIEBIESKIE – „Akcja – segregacja!” – kampania informacyjna dla lokalnej społeczności. Wyzwanie 2 – ZIELONE – Zbieramy – sprzątamy – nie śmiecimy. Wyzwanie 3 – BRĄZOWE – Razem ułatwiajmy segregację odpadów – podpisz petycję do producentów i ustawodawcy o oznakowanie opakowań kolorem pojemnika, do którego należy je potem wrzucić. Wyzwanie 4 – CZARNE  –  Pokaż, że segregujesz! I pokaż jak segregujesz! Wyzwanie 5 – ŻÓŁTE – Gmino – pozyskaj od nas nieodpłatnie żółte pojemniki do selektywnej zbiórki i efektywnie zbieraj w nie właściwe odpady!

 

  • 27 września o godz. 16 30 odbędzie się ogólne zebranie Dyrektora szkoły z Rodzicami, a o 1700 – spotkanie klasowe z Wychowawcami. 

 

  • 30 września – Dzień Chłopaka. Pamiętajmy o naszych chłopcach!!!!

 

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2018/19 wszystkim Uczniom życzymy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Niech nauka sprawia Wam dużo radości, a szkoła niech się stanie drugim domem, do którego będziecie przychodzić z ochotą. Rodzicom życzymy spokoju i wytrwałości we wspieraniu swych dzieci w nauce szkolnej i życiu codziennym.

 

  1. W ramach przypomnienia:

 

– Od października w każdą pierwszą środę miesiąca w godz. Od 1600 do 1700, w ramach Szkolnego Systemu Wspierania Rodziców, będą odbywać się indywidualne konsultacje dla rodziców uczniów.

 

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej  w Karwodrzy