Marzec 2019 w naszej szkole

Nie wierzę, aby post wystarczył sam w sobie.

Twoje wyrzeczenia będą dla Ciebie owocne, jeżeli będziesz hojny dla innych”

                                                                   /Św. Augustyn/         

Szkoła Podstawowa im. O. W. Witkowskiego – Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

 • 4 marca grupa uczniów z klas: VI – VIII z opiekunami wzięła udział w Pieszym Rajdzie Szlakiem Wilczym Żołnierzy Wyklętych na Cmentarzu nr 158 na Ogonówce /Tuchów – Garbek/.
 • 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet.  Z okazji tego Święta męska część społeczności szkolnej składa serdeczne życzenia wszystkim Dziewczętom, Koleżankom, Paniom, Mamom, Ciociom i Babciom:                                                             

„Dla Pań i Dziewcząt, które znamy moc życzeń dzisiaj mamy, dużo zdrowia, szczęścia i miłości

oraz kwiatów i radości, niechaj się to niesie na cały kraj: dziś dla Pań wszystko naj.. naj… naj!!!!!!!!

 • W dniach 11, 12 i 13 marca 2019 r. w Bazylice Mniejszej w Tuchowie zostaną przeprowadzone Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów klas: VII i VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum. Hasło tegorocznych rozważań brzmi: „…wiem Komu zawierzyłem…?”.  Rekolekcje poprowadzi Ojciec Dariusz Paszyński – redemptorysta. 

Rozpoczęcie modlitewnych spotkań codziennie o godzinie:

930 do 1130 dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, a o 1130 do 1300 dla uczniów III klasy gimnazjum.

Uczniowie klas: IV, V i VI będą uczestniczyć w spotkaniach rekolekcyjnych w Kościele św. Jakuba w Tuchowie                 w godzinach: poniedziałek i wtorek w godz. od 10.35 do 12.20, a we środę w godz. od 8.30 do 10.25.

 • 2 kwietnia o g. 21.37 /we wtorek/ przypada 14. rocznica śmierci naszego Wielkiego Rodaka Świętego Jana Pawła II.  Jan Paweł II zmarł w sobotę (to dzień maryjny, była to również pierwsza sobota miesiąca i 13 sobota roku), 2 kwietnia 2005 r. (w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego) o godzinie 21:37, mając prawie 85 lat, 59 i pół roku kapłaństwa. Pontyfikat tego 264. następcy św. Piotra trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa – po św. Piotrze i Piusie IX. Pamiętajmy o wartościach, których nas uczył Święty naszych czasów.

2. Ważne terminy:

 • 4 marca uczennica klasy V uczestniczyła  w Gminnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Tuchowie.
 • 13 marca uczennica klasy VIII weźmie udział w etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego            w Krakowie.
 • 19 marca uczniowie klasy VI, VII i VIII wyjadą do Teatru im. L. Solskiego do Tarnowa na spektakl „Balladyna”.
 • 20 marca w szkole odbędzie się żywa lekcja historii pt. „Droga do Niepodległej”.
 • 21 marca 3 uczennice klasy III gimnazjum wezmą udział w Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
 • 25 marca uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć XVIII w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Lubaszowej.
 • Od 7 marca do 9 kwietnia SK Caritas i SK Wolontariatu będzie prowadzić  zbiórkę funduszy w ramach akcji  „Jałmużna Wielkopostna 2019” –  w tym roku pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora”. Akcja  ma charakter wychowawczy: uczy miłości bliźniego, która kosztuje (najczęściej chodzi o dar materialny – najlepiej zaoszczędzony poprzez zrezygnowanie z konkretnych przyjemności), ale też o czas poświęcony drugiej osobie, okazane wsparcie duchowe i zwykłą obecność. Dzięki nawet drobnej ofierze możemy pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Diecezjalne Caritas przygotowują papierowe skarbonki mające przypominać o umiejętności dzielenia się, mają zachęcać do stawiania czoła pokusie zachłanności. Praktykowanie jałmużny ma pomagać w myśleniu o Bogu, od którego wszystko otrzymaliśmy i zwracać serca ku bliźnim, którzy nas potrzebują.  Do „Jałmużny” można również dołączyć wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT). Jak co roku w szkole  prowadzona będzie również zbiórka żywności.

3. W ramach przypomnienia:

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców  w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla zainteresowanych Rodziców. Zachęcamy do spotkań  z nauczycielami poszczególnych przedmiotów  oraz wychowawcami.

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 25 zł od rodziny

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej  w Karwodrzy