Luty 2019 w naszej szkole

To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu.  
  (Święty Jan Paweł II)L

Szkoła Podstawowa im. O. W. Witkowskiego –Redemptorysty w Karwodrzy

1. Godne uwagi:

  • 1 lutego 2019 r.  – rozpoczęliśmy II półrocze. To kolejny czas wysiłku uczniów w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności. Dopilnujmy, aby nie był to czas stracony. Dołóżmy starań o jak najwyższe wyniki egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty oraz wypracujmy  lepsze oceny z poszczególnych przedmiotów jak i z zachowania na koniec roku.
  • 5 lutego 2019 r. przypada  Dzień Bezpiecznego Internetu –  w Polsce jest obchodzony już piętnasty raz. Hasło  tegorocznych obchodów brzmi: „Dzień Bezpiecznego Internetu: działajmy razem”. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Tegoroczna edycja DBI zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.  
  • 14 luty walentynki, czyli Dzień Zakochanych obchodzony w naszym kraju od lat 90-tych XX w. Mamy do czynienia z nową tradycją, która cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży. Właśnie 14 lutego zakochani wysyłają sobie serduszka, karteczki z życzeniami, obdarowując się drobnymi prezentami. Tradycja mówi, że kartki i życzenia powinny być anonimowe lub podpisane „Twój Walenty” albo „Twoja Walentynka„. Kto otrzyma bukiet kwiatów w dniu zakochanych, powinien zwrócić uwagę jak długo zachowują świeżość. Im dłużej bukiet zachowa świeżość, tym mocniejsze jest uczucie osoby, od której kwiaty otrzymał. Kto w ten uroczy dzień usłyszy rano śpiew ptaków, powinien się cieszyć, bo miłość ułoży się zgodnie z jego pragnieniem. Kto śpiew ptasi usłyszy w południe, przeżyje miłość pełną namiętności, która nie potrwa jednak zbyt długo. Walentynki najzabawniej i najhuczniej obchodzone są w Stanach Zjednoczonych i Anglii.
  • 28  lutego 2019r. będziemy obchodzić tłusty czwartek– to ulubiony dzień w roku każdego łasucha, który zawsze przypada w ostatni czwartek karnawału. Co wypada zjeść w taki dzień? Oczywiście pączki i faworki. Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Stanowi ostatnią szansę na wielkie objadanie się przed nadchodzącym Wielkim Postem. Symbolem tłustego czwartku są pączki. Tradycja mówi, że tego dnia każdy z nas powinien zjeść przynajmniej jednego. Nic zatem dziwnego, że w tłusty czwartek przed każdą cukiernia stoją gigantyczne kolejki. Warto zaznaczyć, że wartość kaloryczna jednego pączka to około 300 kcal. Po jego zjedzeniu trzeba co najmniej 30 minut biegać.
  • 14 lutego 2019 r.  Samorząd Uczniowski zorganizuje  audycję walentynkową nadawaną  przez radiowęzeł szkolny. Rozdawana będzie poczta walentynkowa. Przypominamy o „obowiązkowym” czerwonym stroju. W tym dniu odbędzie się  również dyskoteka walentynkowa.

2. Ważne terminy:

  • 27 lutego– wyjazd uczniów klas: IV i V do Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach oraz na warsztaty czekoladowe w Krakowie
  • 15 lutego odbędzie się II etap Konkursu „Improve Your English” organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, do którego zakwalifikowała się uczennica klasy VIII

3. W ramach przypomnienia:

– Zgodnie z przyjętym Szkolnym Systemem Wspierania Rodziców  w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 16 00 do 17 00  odbywają się konsultacje indywidualne dla zainteresowanych Rodziców. Zachęcamy do spotkań  z nauczycielami poszczególnych przedmiotów  oraz wychowawcami.

– Rada Rodziców przypomina o dobrowolnej składce – 25 zł od rodziny.

– Wszystkie wiadomości dotyczące życia naszej szkoły są na bieżąco aktualizowane i znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Adres strony to: spkarwodrza.pl

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej  w Karwodrzy